Abu Dhabi, Araabia Ühendemiraadid. Mida teha? Kuhu minna?

Abu Dhabi on Araabia Űhendemiraatide pealinn ja suuruselt teine linn riigis. Ligi miljoni elanikuga linn asub T-kujulisel saarel Pärsia lahel. Linnas asuvad valitsuse hooned, Abu Dhabi emiiri ja AŰE presidendi residentsid. Abu Dhabi on riigi poliitika- ja tööstuskeskus. Lisaks asuvad siin linnas mitmete rahvusvaheliste suurkorporatsioonide peakorterid. Abu Dhabi on üks suurimaid naftatootjaid maailmas. Viimaste aastate jooksul on turistide huvi linna vastu kasvanud, mistõttu ehitatakse juurde palju uusi hotelle ja turismiatraktsioone.

Parim aeg Abu Dhabi külastamiseks on november-veebruar, mil temperatuur on 20-25C. Suvel on küll lennupiletite ja hotellide hinnad odavamad, kuid temperatuur on 40+C.

Valuuta: Araabia Ühendemiraatide dirham (AED). €1=AED 4.97.
Kellaaeg: 1 tund ees.

Transport lennujaamast kesklinna

Abu Dhabi rahvusvaheline lennujaam on u. 40 minuti kaugusel kesklinnast. Lennujaamas on kaks terminali (1 & 3). Buss nr. A1 väljub Terminal 3 eest iga 30-45 minuti tagant ning pilet maksab AED4 (€0.80). Al Ghazali taksod sõidavad linna u. 40 minutit ning maksavad AED75 (€15, kindel hind). Nüüd lubatakse ka tavataksosid lennujaama territooriumile – hind on AED60-70 (€12-14). Kui lendate Etihad Airways’iga, pakub lennufirma oma klientidele tasuta shuttle busse Dubaisse (mitte Abu Dhabisse).

Peamised vaatamisväärsused

Abu Dhabit maismaaga ühendavad kaks silda – Maqta ja Mustaffah. Linnas asub Araabia Ühendemiraatide suurim, Sheikh Zayed’i mošee. Mošee on mittemoslemitest külastajatele avatud vaid laupäev-neljapäev hommikuti. Lähim bussipeatus asub 100 meetrit enne mošeed. Corniche on promenaad, mis ulatub Marina kaubanduskeskusest Mina Zayedi sadamani. 123 m kõrgune lipuvarras massiivse Araabia Ühendemiraatide lipuga on üks kõrgemaid lipuvardaid maailmas (asub Marina saarel). Khalifa Park on linna parim park – siin asuvad akvaarium, muuseum, mänguväljakud ja kaunid aiad.

Yas Island on saar, mis asub Abu Dhabi kesklinnast u. 20 km kaugusel. Siin asuvad Vormel 1 Abu Dhabi Grand Prix rada (Yas Marina Circuit), Ferrari World Abu Dhabi ja Yas Waterworld veepark. Yas Marina Circuit on teine vormelirada Lähis-Idas (esimene oli Bahreinis), esimene võistlus korraldati siin aaastal 2009. Ferrari World Abu Dhabi on esimene Ferrari lõbustuspark. 2010. aastal avatud pargis on muuhulgas rallirada, kino, Ferrari muuseum ja erinevad atraktsioonid.  Tulevikus on planeeritud siia ehitada Warner Bros Movie World.

Ekskursioonid

Abu DhabiParim viis Abu Dhabi avastamiseks on Hop-On, Hop-Off bussiekskursioon. Ekskursiooni 24h pilet on AED201 (€40) /täiskasvanu ja AED99 (€20) /laps. Bussiekskursioonidest tasub välja tuua ka Abu Dhabi & Dubai Combo, mil külastatakse ka Dubaid. Lisaks pakuvad reisibürood erinevaid kõrbesafarisid. Ekskursioone ei tasu osta tänavalt või kaubamajades asuvatest ”putkadest”.

Ostutänavad ja -keskused

Abu Dhabi on ostusõprade paradiis. Siin asuvad mitmed suured kaubamajad ja poed. Kaubamajades on esindatud nii kohalikud kui ka rahvusvahelised brändid. Abu Dhabi Mall on kolmekordne kaubamaja Beach Rotana hotelli kõrval. Marina Mall kaubamaja asub Emirates Palace’i lähedal (kaubamajas on ka Carrefour’i supermarket). Aastal 2007 avatud Al Wahda Mall kaubamajas asuvad kallimad poed ja massiivne LuLu Hypermart. Khalidiya Mall kaubamaja on samuti üks suurematest kaubanduskeskustest. Linnas on ka palju väiksemaid poode. Turul ja vaiba- või antiigipoodides tasub kindlasti tingida – ärge tundke end halvasti, tingimine on osa kohalikust kultuurist.

Muud huvitavat

Abu DhabiTavaliselt on Abu Dhabis välja sööma minnes kolm valikut: odavam kohalik „tänavatoit“, kiirtoidurestoran (McDonald’s, KFC) või kallim hotellis asuv restoran. Kuna siin on palju india restorane, on linn taimetoitlaste paradiis. Abu Dhabi üks eripäradest on, et kõik linna restoranid ja kiirtoidukohad pakuvad kojutellimise teenust. Kui külastate riiki Ramadaani ajal, pidage meeles, et päikesetõusust päikeseloojanguni on toidukohad suletud. Samuti on päevasel ajal illegaalne süüa või juua (isegi vett) avalikes kohtades.

Dubais kehtivad alkoholi tarbimise suhtes väga karmid reeglid:

 • Alkoholi müüakse vaid alkoholilitsentsiga kohtades, mis asuvad tavaliselt hotellides.
 • Alkoholi ei müüda usupühade ega Ramadaani ajal (päeval)
 • Alkoholi pruukimine avalikus kohas on keelatud, nagu on ka joobes olekus autorooli istumine (null-tolerants).
 • Alkoholi või alkoholi sisaldavaid jooke-sööke saab osta vaid alkoholilitsentsiga poodidest. Supermarketid müüvad vaid alkoholivabat õlut.
 • Vanusepiirang Dubais on 21. Baari minnes kandke alati dokument kaasas.
 • Purjus käitumine võib viia vangistuse või maal välja saatmiseni.

Kasulik info

 • Kuna Araabia Ühendemiraatide ametlik usund on islam, toimub siin kõik Sharia seaduse kohaselt (veidi tolerantsem versioon küll). Järgitakse islami käitumiskoodeksit ja viite islami sammast (1. Allah on ainuke jumal; 2. päevas palvetatakse viis korda; 3. vaestele annetamine; 4. paastumine Ramadaani ajal ning 5. Meka külastamine vähemalt üks kord elu jooksul).
 • Kui te ei soovi kohalikes pahameelt tekitada, soovitatakse väljaspool hotelli riietuda tagasihoidlikult. Naistel peaksid põlved ja küünarnukid kaetud olema, samuti ei tasu kanda liiga kitsaid või paljastavaid riideid. Meestel peaksid samuti küünarnukid kaetud olema. Paljud turistid kannavad üpris paljastavaid riideid, kuid see on kohalike jaoks solvav.
 • Avalikus kohas kiindumust vastassugupoolele näidata ei tasu, eriti Ramadaani ajal (päeval). Kui te ei ole abielus (vaid vabaabielus, vastassoost sõbraga), tasub enne reisi uurida, kas valitud hotellis teil lubatakse ühes toas ööbida. Mõnes hotellis tohivad naine ja mees samas toas ööbida ainult juhul, kui nad on abielus.
 • Avalikus kohas alkoholi tarbimine ja purjus käitumine on illegaalsed. Alati pärast baari külastamist tasub võtta takso otse hotelli.
 • Kohaliku naisega võib kätt suruda vaid siis, kui ta pakub käe esimesena. Kohalike naiste pildistamiseks tuleb eelnevalt luba küsida.
 • Kui külastate kellegi kodu, jätke jalanõud ukse juurde, istudes ärge mitte kunagi näidake teistele oma jalataldu ning vältige vasaku käega söömist!
 • Kui soovite Abu Dhabis autot rentida, siis tuleb lisaks Eesti juhiloale esitada ka rahvusvaheline juhiluba. Lisainfo rahvuvahelise juhiloa kohta Maanteeameti veebilehel.

Vajalikud kontaktid

 • Kuna Araabia Ühendemiraatides ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, siis konsulaarabi saamiseks palub välisministeerium pöörduda lähimasse Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse.
 • Araabia Ühendemiraatide saatkond Berliinis: Hiroshimastrasse 18-20, 10785, Berlin.
  Telefon: +49 30 51 65 16. E-mail: berlin@uae-embassy.de.
 • Hädaolukorras saab konsulteerida välisministeeriumi valveametnikuga helistades numbril +372 6377 000.

Rohkem informatsiooni riigi turvalisuse, riietuse, kommete ja muu kohta leiate välisministeeriumi reisi- ja konsulaarinfo leheküljelt.

Lisainfo veebis:
http://visitabudhabi.ae
http://tcaabudhabi.ae
www.abudhabi.ae

Reisihuvi korral võta ühendust: reisisoov@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia või osta soodsalt e-poest:
Lennupiletid Abu Dhabisse
Hotellid Abu Dhabis ja lähiümbruses
Rendiauto Abu Dhabis
ja ära unusta reisikindlustust!