Antigua. Kariibi mere saared

AntiguaKariibi mere saared on peamiselt tuntud päikesepaiste ja randade poolest, kuid neil on ka rikas ajalugu. Umbes aastal 200 e.Kr. saabusid Antiguale rahumeelsed Arawaki indiaanlased, kes jäid siia kuni teine hõim Amazonasest (Caribs) vallutas saare. Saare nimeks sai Wadadli. Aastal 1492 sõitis saarest mööda Kolumbus. Kuigi ta ei maabunud saarel, nimetas Kolumbus saare Antigua’ks, Sevilla kaitsepühaku Maria de la Antigua auks. Viimasteks saare vallutajateks olid inglased. Antigua saavutas iseseisvuse aastal 1981.

Antigua pealinnas St. John’sis asuvad saare tähtsaimad vaatamisväärsused – Nelsoni dokk ja Shirley Heights, mis mõlemad mälestavad saare briti armee ajalugu. Antigua oli inglise mereväe peamine baas. Vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel kruiisisadamast asuvad kesklinna vaatamisväärsused Antigua ja Barbuda muuseum ja 19. sajandi St. John’i katedraal.

Enne iseseisvumist oli saare peamiseks sissetulekuallikaks põllumajandus, kuid nüüd on selleks turism. Viimasel ajal on saar kogunud populaarsust purjetajate seas – hooaeg algab detsembris Antigua Yacht Show üritusega ning lõpeb mais Antigua Sailing Week’iga, mis on suurim iga-aastane regatt Kariibi merel.

Saare kliima on aastaringselt keskmiselt 30C. Suvel tähistavad kohalikud karnevali (juuli lõpus). Antigua ametlik keel on inglise keel, kuid osades külades räägitakse ka hispaania keelt. Antigua valuutaks on Ida-Kariibi dollar (E.C.), kuigi enamikes kohtades võetakse vastu ka USA dollareid.

Kruiisilaevad peatuvad tavaliselt Heritage Quay kail, mis on ainuke kai St. John’sis, Antigua pealinnas. Kohe sadamas asuvad kaks ostukeskust: Heritage Quay ja Redcliffe Quay, kus asuvad duty-free poed. Suveniiriks tasub saarelt osta kohalikku keraamikat. Taksod asuvad kohe sadamas. Enne taksosse istumist leppige hinnas kokku.

Mida tasub kindlasti teha:

 • Laupäeviti tasub külastada kohalikku turgu, mis asub Market Street’i, Valley Road’i ja All Saints Road’i ristmikus. Kohalikud farmerid saabuvad turule kell 5 hommikul, et müüa värskeid tooteid Antigualt ja teistelt saartelt. Puuviljaturu kõrval on kunsti- ja käsitööturg.
 • Vaadake kriketit Antigua Recration Ground’il, mis asub pealinna südames. Antigua kriketi meeskonnad on maailmakuulsad.
 • Ajalooline Nelsoni dokk, kus oli kunagi 17 inglise mereväe sõjalaeva. Siit võtke takso, et sõita ülesmäge Shirley Height’si, kus asuvad kunagise inglise kindluse varemed. Siit avanevad ka parimad vaated Antigua saarele.
 • Redcliffe Quay kailt väljub katamaraan Antigua sõsarsaar Barbudale. Ekskursiooni vältel külastatakse Barbuda lindude looduskaitseala, mis on üks suurimaid maailmas, süüakse lõunat ja snorgeldatakse.
 • Jabberwock Beach on parim koht lohesurfi õppimiseks.
 • Betty’s Hope on restaureeritud 17. sajandi suhkruroo istandus, kus näeb kuidas kolonialiseerimise ajal töö istanduses toimus.
 • Lühikese paadisõidu kaugusel asub Stingray City Antigua, kaitsealune korallrifi ala, kus saab paitada ja sööta sõbralikke raisid.

Rannad

AntiguaAntigua elanikele meeldib uhkustada, et neil on 365 randa, üks iga päeva jaoks aastas.

 • Parim rand aktiivseks päevaks: Dickenson Bay.
 • Parim rand snorgeldamiseks: Half Moon Bay poolringikujuline valge liivaga laht.
 • Parim rand peredele: Deep Bay, mis asub vaid 5-minutilise taksosõidu kaugusel kruiisikaist.
 • Parim rand surfamiseks: Galley Bay rand on parim surfikoht saarel.
 • Parim rand jalutamiseks: Darkwood Beach’i pikk valge rand saare lääneosas.

Söögikohad

 • Lihtne eine linnas: Big Banana – Pizzas on the Quay, mis asub kohe kail on üks turistide lemmikkohti. Hemigway’s Heritage Quay kail on tuntud oma grillitud värske kala poolest.
 • Gurmaanidele: Chez Pascal restoranis pakutakse klassikalisi prantsuse köögi hõrgutisi.

Kindlasti proovige Wadadli õlle või kohaliku Antigua Cavalieri rummiga rummipunši. Mittealkohoolsetest jookidest on saare populaarseim jook laimijook (lime squash), mille koostisosadeks on limonaad, värske laimimahl ja suhkur.

Ekskursioonid saarel

 • Midagi kogu perele: giidiga ekskursioonid, mille jooksul sõidetakse läbi endistest mõisaaladest kuhu tavaliselt turistid ei satu.
 • Eraldatud rannapuhkus: külastage eraldatud randa kuhu pääseb ligi vaid erapaadiga. Igale paadile mahub kaks inimest. Minimaalne vanus osalemiseks on 8, juhtimiseks 18 aastat.
 • Ekskursioon helikopteriga: helikopteriga lennatakse Montserrat saarele (45 minutit). Üle lennatakse 900 meetri kõrgusest Soufriere Hills vulkaanist, mis on endiselt aktiivne. Üle lennatakse ka Plymouth’ist, endisest Montserrat pealinnast, mis on nüüdseks hüljatud ja osaliselt mattunud tuha alla.

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia