Curacao. Kariibi mere saared

CuracaoErksavärviline Curacao saar on üks kolmest ABC saarest (teised on Aruba ja Bonaire). Legendi järgi kannatas kunagine saare kuberner migreenide käes ning lasi majad üle värvida pastelsetes toonides kuna valge värv muutis migreenid tugevamaks. Hispaanlased avastasid Curacao 1499. aastal, kuid 1634. aastal võtsid hollandalsed saare üle.

Hollandlased asustasid pealinn Willemstadi. Tänapäeval on Willemstad vilgas turismilinn mere-äärsete poodide ja kohvikutega. Kitsas (kuid sügav) kanal jaotab linna kaheks osaks. Willemstad kuulub UNESCO Maailmapärandi nimistusse. Linnast väljaspool saab tutvuda saare taimestiku ja loomastikuga ning käia sukeldumas ja snorgeldamas.

Curacaol saab minna nö kombineeritud ekskursioonile. Esmalt minnakse ekskursioonile kuulsatesse Hato koobastesse (maa-alused grottide ja koskedega) ning Curacao muuseumisse, kus saab tutvuda saare kunsti ja kultuuriga. Seejärel minnakse Chobolobo mõisa, kus destilleeritakse Curacao maailmakuulsat likööri. Ekskursioonid lõppevad linnas, kus saab shopata, nautida kohalikku sööki või vaba õhu baaris kuulata elavat muusikat.

Saarel räägitakse inglise, hispaania ja flaami keeli, mõnel pool kuulete ka papiamento’t, ABC saarte kohalikku keelt. Saare ametlik valuuta on Hollandi Antillide florint, kuid enamik poodidest võtavad vastu ka USA dollareid.

Suuremad kruiisilaevad peatuvad Mega Pier kail, mis asub vaid mõne minuti kaugusel Willemstad’i kesklinnast. Väiksemad laevad peatuvad Curacao kruiisiterminalis. Taksod seisavad sadamas.

Mida kindlasti tasub teha:

 • Muuseum Kura Hulanda: antropoloogiline muuseum, mis keskendub Curacao kultuuridele. Ajaloohuvilistele sobib ka Meremuuseum.
 • Mikve Israel-Emanuel: vanim seni-funktsioneeriv sünagoog Uues Maailmas.
 • Curacao jaanalinnu- ja ulukifarm.
 • Landhuis Chobolobo: Curacao likööri destilleerimistehas.

Rannad

 • CuracaoParim rand poolepäevaseks külastuseks: Seaquarium Beach valge liiva, palmide ja võimalusega tegeleda veespordialadega. Sobib peredele.
 • Parim rand snorgeldajatele ja sukeldujatele: Playa Porto Mari, Mushroom Forest.
 • Parim rand aktiivsetele reisijatele: Curacao uusim park Caracas Bay Island sobib loodusesõpradele, peredele ja seiklejatele. Caracas Bay poolsaarel asuv park pakub muuhulgas võimalusi ratsutamiseks, matkamiseks, kanuu- ja kajakisõiduks, purjetamiseks ja snorgeldamiseks.

Söögikohad

 • Kesklinnas: paljud söögikohad asuvad kuulsal Handelskade tänaval, sh Iguana Cafe ja International Cafe.
 • Westpunt: Jaanchi’s Restaurant, mis pakub antillide köögi hõrgutisi (proovige kitsehautist).
 • Gurmaanidele: Bistro Le Clochard menüüs leidub roogasid, mis on segu šveitsi, prantsuse ja kariibide köökidest.
 • Kindlasti proovige kohalikku kuulsaimat ekspordiartiklit, sinist Curacao likööri.

Bon Bini!

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia