Grand Turk. Turks & Caicos

Turks and CaicosGrand Turk, Turks & Caicose pealinn on väga erinev teistest Kariibi mere sadamatest. Siin on väga vähe poode ja melu, mida võib tavaliselt kruiisisadamates kohata. Elutempo Grand Turk’il on väga aeglane ja rahulik, mistõttu on see saar ideaalne rannapäevaks. Geograafiliselt ei ole Turks & Caicos tegelikult osaks Kariibi mere saartest, sest saared on igast küljest ümbritsetud Atlandi ookeani poolt.

Turks & Caicose saarestikus on vaid kaheksa saart neljakümnest asustatud. Saarestiku suurimaks tõmbenumbriks on sukeldumine, sest see asub ühel suurimal vallrahul maailmas. Grand Turk’i saare ümber saab tiiru rattaga teha vaid poole päevaga. Rattaekskursioonil külastatakse ajaloolisi ehitisi, soolaväljasid ja rahvusparki. Kombineerides rattaekskursiooni snorgeldamisega saate pärast väsitavat rattasõitu nautida ka veealuse maailma ilu.

Riigi ametlikuks keeleks on inglise keel ja valuutaks USA dollar.

Kruiisilaevad maabuvad uuel kail saare edelaosas. Taksod seisavad sadamas. Leppige taksojuhiga hind kokku enne autosse istumist.

Mida tasub kindlasti teha:

 • Turks and CaicosSukeldumine ja snorgeldamine: Turks and Caicos asub suuruselt kolmandal vallrahul maailmas. Külastamist väärivad kindlasti Columbus Landfall Marine rahvuspark ja Grand Turk Wall.
 • Cockburn Town: Duke ja Front tänavatel asuvad 18. ja 19. sajandi majad, mis sarnanevad bermuda-stiilile (pastelsetes toonides puit). Cockburn Town on saare pealinn – siin asuvad kuberneri maja, vana kirikud, raamatukogu ja väike väljak Kolumbuse kujuga.
 • Turks & Caicos rahvusmuuseum: muuseum keskendub saarte ajaloole. Peamine näitus on pühendatud Molasses Reef vrakile, mis on vanim avastatud euroopa laeva vrakk läänepoolkeral – mõned ajaloolised arvavad, et tegemist on Kolumbuse Pintaga, sest laev on pärit 16. sajandi algusest.
 • Gibbs Cay: saareke asub vaid lühikese paadisõidu kaugusel. Siin saab toita sõbralikke raisid.
 • Grand Turk Lighthouse: üle 150 aastane majakas asub saare põhjaosas kruiisiterminali vastas. Majakas ehitati valmis Inlgismaal ning toodi siia, et rohkem laevasid ei läheks saarte läheduses põhja.

Rannad

 • Parim eraldatud rand: Governor’s Beach on rahulik rand, mis asub briti kuberneri residentsi ees, selgel päeval ideaalne snorgeldamiseks. Bluff Point Beach rannas võib kevadel ja suvel näha flamingosid.
 • Parim rand sukeldujatele: Pillory Beach randa peetakse Kolumbuse esimeseks maabumispaigaks. Korallrahu, mis asub 360 meetri kaugusel kaldast, on üks populaarsemaid sukeldumiskohti saarel.

Söögikohad

 • Turks and CaicosThe Secret Garden restoranis Salt Raker Inn’is tasub proovida praetud merekarpe. The Sanbar on vabaõhu baar rannas on ideaalne kiireks suupisteks.
 • The Birdcage restoranis Osprey Beach hotellis pakutakse kohalikke roogasid nagu vürtsikas merekarbi salat, värske kala ja vähk ning laimikook.
 • Guanahani restoran Bohio Dive Resort’is pakub segu prantsuse, itaalia ja ameerika köökidest, millele on lisatud kariibide köögi mõju.
 • Parim kokteil on rummipunš, mille koostisosadeks on kookose rumm, tume rumm, ananassi- ja apelsinimahlad ning grenadiin. Turks Head on õlu, mida pruulitakse Providenciales saarel.

Ekskursioonid

 • Parim ekskursioon esmakordsetele saare külastajatele: Hop-On-Hop-Off saareekskursioon on mugav variant turistidele, kes soovivad saada hea ülevaate saarest. Ekskursiooni programmi kuuluvad ka 19. sajandi vangla ja majakas.
 • Parim ekskursioon aktiivsetele turistidele: Cockburn Town’i külastamine, ja peale seda minnakse ratsutama ja ujuma.
 • Parim ekskursioon snorgeldajatele: Horseshoe vallrahule ja Round Cay’le.
 • Parim ekskursioon ajaloohuvilistele: kindlasti tasub külastada Grand Turk Cruise Center’i näitust, mis on pühendatud NASA Mercury kosmoseprogrammile.

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia

Fotod: www.turksandcaicostourism.com