Martinique. Kariibi mere saared

MartiniqueMartinique on üks Kariibi mere neljast saarest, mis kuuluvad Prantsusmaale (teised on St. Martin, Guadaloupe ja St. Barth’s). Martinique’i ajalugu algas 1502. aastal, mil Kolumbus siin maabus. Prantslased saabusid siia 1635. aastal. Aastal 1974 sai Martinique osaks Prantsusmaast. Kuulsaim inimene, kes on siit saarelt pärit, on Napoleoni keisrinna Josephine. Martinique on üks vähestest saartest Kariibi merel, kus siiani kasvatatakse suhkruroogu ja banaane. Saarel toodetakse ka mitmeid häid rummibrände.

Saare ametlik keel on prantsuse keel, inglise keelt räägivad vähesed. Riigi ametlikuks valuutaks on euro, USA dollareid võetakse vastu vaid suuremates hotellides.

Kruiisilaevad peatuvad peamiselt Tourelles’ terminalis Fort-de-France’i lähedal. Siit jalutab kesklinna u. 15 minutit. Väiksemad laevad maabuvad Pointe Simon terminalis, mis asub kesklinnas. Taksod seisavad terminali ees.

Mida kindlasti tasub teha:

 • Fort-de-France ekskursioon: peamine külastuskoht on La Savane’i park. Linnas külastage Place Monseigneur Romero’d, kus asub St. Louis katedraal ja väike Galeries Lafayette’i pood. Rue Victor-Hugo, Rue de la Republique ja Place Monsignor Romero on tänavad, kus asuvad paljud butiigid. Suur duty-free kaubamaja siin on Roger Atiiglbert. Bibliotheque Schoelcher – romaani-bütsantsi stiilis raamatukogu, on arhitektuuriline ime, mis ehitati 1889. aasta Pariisi näituse jaoks, tehti tükkideks, saadeti siia saarele ja pandi uuesti kokku.
 • Sõitke praamiga Pointe du Bout’ le, kus asuvad kaunid rannad – Anse-Mitan ja Anse-a-l’Ane, ja suured kuurortid (Kalenda Trois Ilets ja Bakoua). Siinne atmosfäär meenutab kuulsat St. Tropez randa Lõuna-Prantsusmaal.
 • Rentige auto ja sõitke St. Pierre’i Martinique’i looderannikul. 1635. aastal rajatud St. Pierre oli õitsev linn kuni aastani 1902, kui Mont Pelee vulkaanipurse linna ja selle 30 000 elanikku hävitas (ainus ellujääja oli vangla ainus kinnipeetav).
 • Rentige auto ja sõitke Macouba’sse, mis on kaluriküla saare põhjaosas – siit avanevad kaunid vaated Dominica’le, merele ja mägedele. Tee peale jääb J.M. Distillery, mis on traditsooniline rummi destilleerimisvabrik keset ilusat orgu.

Rannad

 • MartiniqueParim rand poolepäevaseks külastamiseks: Anse-Mitan ja Anse-a-l’Ane Pointe du Bout’s.
 • Parim rand snorgeldamiseks: St. Anne.
 • Parim rand loodusesõpradele: Pointe Les Salines saare lõunaosas ja St. Anne.

Söögikohad

 • La Cave A Vins on pooleldi veinipood, pooleldi restoran. Prantsuse restorani menüüsse kuuluvad näiteks ka part, värske kala ja foie gras (hanemaksapasteet).

Ekskursioonid

 • Ajaloohuvilistele: Fort-de-France Walking Tour on parim viis ajaloolise kreooli linna tundma õppimiseks.
 • Ülevaatlik saareekskursioon: ekskursiooni jooksul viiakse teid vihmametsa, rummi destilleerimisvabrikusse ja St. Pierre’i linna, mille vulkaan 1902. a hävitas.
 • Purjetamine ja snorgeldamine: Anse Dufour’i rand ja snorgeldamine.

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia

Fotod: www.martinique.org