Roatan, Honduras

RoatanRoatan, suurim Bay Islands’i saartest asub 50 km kaugusel Hondurasest. Värvika ajaloo tõttu on saarel elavad 40 000 inimest segu hispaanlastest, inglastest, paya indiaanlastest ja aafriklastest. 17. sajandil tõid hispaanlased paya indiaanlased siia, et vabaneda briti piraatidest. 18. sajandil toodi saarele Caribi hõimu liikmed ja 19. sajandil saabus veel üks grupp immigrante Kaimani saartelt.

Tänapäeval on turism asendanud Roatani endise peamise sissetulekuallika, kalastamise. Sukeldujad ja snorgeldajad saavad ujuda kalade, haide, mantade, delfiinide ja kilpkonnade kõrval. Saarel asuvad paljud maailmatasemel sukeldumis- ja snorgeldamispaigad. Roatan on ka veespordialade meka – siin saab tegeleda kajakisõidu, veesuusatamise ja purjetamisega. Roatani tõmbenumbriks on kaunid liivarannad ja loodus. Parim viis loodusega tutvumiseks on külastus Gumbalimba Preservation Park looduskaitsealale.

Kuigi hispaania keel on Hondurase riigikeel, räägivad inimesed Roatanil ka inglise keelt. Kohalik valuuta on lempiira, kuid paljudes kohtades võetakse vastu ka USA dollarit.

Kruiisilaevad peatuvad Coxen Hole’is, mis on Bay Islands’i suurim linn ja ühtlasi ka pealinn. Linn sai nime piraat John Coxeni järgi. Taksod seisavad sadamas. Enne taksosse istumist leppige juhiga tasu kokku ja kontrollige, et hinnad on lepiirades mitte dollarites.

Mida tasub kindlasti teha:

  • RoatanSnorgeldamine ja kajakisõit: pärast kajakisõitu Half Moon Beach’i või West Bay Beach’i rannikut mööda saate snorgeldada vallrahul.
  • Butterfly Farm – siin elavad paarsada kaunist liblikat – esindatud on 15-20 liiki. Siin elavad ka koolibrid, papagoid ja tuukanid.

Rannad

  • Parim rand aktiivseks päevaks: West End’is on rannad, vallrahu snorgeldamiseks, restoranid ja saab tegeleda veespordialadega (kajakisõit, sukeldumine ja purjetamine). West End’i lõpus on palmidega ääristatud Half Moon Bay rand.
  • Parim rand peredele: West Bay Beach, mis asub saare põhjaosas.
  • Parim eraldatud rand: Camp Bay Beach, mis asub Diamond Rock’i küla lähedal.

Söögikohad 

  • Coxen Hole’i keskel on HB Warren Supermarket 50ndate stiilis kohvik, kus pakutakse omletti, praetud ube ja tortillasid. The Lighthouse pakub saare parimaid kalatacosid, grillitud vähki ja merekarbi suppi.
  • Gurmaanidele sobib Las Rocas, mis asub West Bay’s ja on tuntud oma autentsete kohalike roogade poolest – menüüsse kuuluvad näiteks riis krevettidega, kana kookospiimas ja veiseliha kookospiimas.

Ekskursioonid

  • Parim loodusesõpradele: Iguana Farm French Harbour’i sadama lähedal on koduks üle 2500 roomajale. Roatani sisalikud olid peaaegu välja surnud enne varjupaiga loomist. Aednikud naudivad kindlasti jalutamist läbi Carambola botaanikaaia (Sandy Bay), mis on koduks sadadele eksootilistele troopilistele taimedele.
  • Parimüldine ekskursioon: Roatani Mereteaduste Instituudi peamiseks tõmbenumbriks on delfiinid. Instituut kasutab Anthony’s Key Resort’i, et hoolitseda delfiinide eest. Delfiinid ujuvad ka koos külastajatega. Instituudiga samas majas asub Roatani muuseum.
  • Parimsukeldumiseks ja snorgeldamiseks: Valley of the Kings ja Parrot Tree on kaks parimat snorgeldamise kohta. Lähedalasuv Mary’s Place on saare parim sukeldumispaik.

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia

Fotod: http://tourismroatan.com