St Martin. Kariibi mere saared

St MartinSt. Martin asub samal saarel St. Maarten’iga. St. Martin on saare prantsuse pool. Riigi peamine tõmbenumber on lõputud ostuvõimalused. Siin asuvad mitmed ostukeskused, duty-free lõhna-, juveeli- ja kristallipoed ning kuulsate disainerite rõivapoed. Hollandi pool (St. Maarten) on täiesti erinev St. Martin’ist. St. Maarten’il asuvad suured kuurortid, kasiinod, odavamad poed, samas kui St. Martin’is on vaiksemad butiikhotellid, rahulikumad rannad ja kohalike kunstnike poed. Lisaks on prantsuse poolel väiksed bistrood ja armsad kohvikud.

Riigi ametlikuks keeleks on prantsuse keel, kuid inglise keelt räägitakse peaaegu kõikjal. Kohalik valuuta on euro, kuid ka USA dollareid võetakse vastu.

Väiksemad kruiisilaevad peatuvad Marigot’s, mis on St. Martin’i pealinn. Suurem osa laevasid peatub Philipsburgis. Philipsburgist Marigot’sse saab sõita taksoga. Marigot sadam asub Marigot kesklinnas. Sadama läheduses asuvad Marigot turg, restoranid ja Marina Port La Royale. Taksod asuvad sadamas.

Mida tasub kindlasti teha:

 • Ostlemine Marigot’s: siin on palju duty-free parfüüni-, kristalli- ja juveelipoode. Linnas, mis on segu prantsuse ja kariibide stiilist, asuvad ka mitmed butiigid, kus müüakse ka kõrgmoodi. Le West Indies Shopping Mall kaubanduskeskuses (mis on tuntud omapärase arhitektuuri poolest) asuvad 23 luksusbrändide poodi, restoranid, baarid ja spa. Marina Port La Royale on samuti populaarne ostuala nii turistide kui ka kohalike seas.
 • Marigot Waterfront turg: turg on lahti iga päev – siin müüakse käsitööd, suveniire ja toiduaineid.
 • Musee de Saint Martin: Ideaalne saare rikkaliku ajaloo ja kultuuriga tutvumiseks.
 • Liblikafarm: siin elavad sajad liblikaliigid.
 • Loterie farm: looduskaitseala, mis keskendub Kariibi mere saarte metsadele ja mägedele.
 • Anguilla: praamisõit Marigot’st Anguilla saarele kestab vaid 25 minutit. Saar on kuulus oma valgete randade ja gurmeerestoranide poolest. Tegevuste hulka, mida Anguilla saarel teha kuuluvad Shoal Bay rand ja Trattoria Tramonto itaalia restoran. Kindlasti uurige, mis kell peate tagasi hakkama sõitma ja leppige ka taksojuhiga kellaaeg kokku, et te praamist maha ei jääks. Võtke kaasa pass või teid ei lasta riiki sisse!
 • Philpsburg, St. Maarten: kui soovite poodides käia, on PhiIipsburg ideaalne juveelide, elektroonika ja alkoholi jaoks. Lisaks näete ära ka saare hollandi poole.

Rannad

 • Parim eraldatud rand: Baie Lounge on kaunis rand, mis sobib inimestele, kes eelistavad privaatsust ja vaikust ülerahvastatud randadele.
 • Parim naturalistidele: Baie Rouge – ida poolel on ujumisriided normiks, kuid mida lääne poole lähete seda vähem inimesi (ja ujumisriideid) näete.
 • Unikaalseim rand: French Cul de Sac asub St. Martin’i idarannikul. Siit lahkuvad paadid regulaarselt tillukesele asustamata Ilet Pinel’ile, kus saab snorgeldada, ujuda ja nautida rahu ja vaikust.

Söögikohad

 • Kuigi Marigot’s on palju restorane, on Grand Case külas (u. 8 km Marigot’st) ligi 30 restorani. Grand Case’i nimetatakse ’Kariibi mere restoranipealinnaks’.
 • Kesklinn: L’Oizeau Rare restoranist avanevad kaunid vaated Marigot sadamale. Siin pakutakse suurepäraseid prantsuse köögi bistroo-stiilis roogasid. Enoch’s Place restoranis pakutakse selliseid kariibide traditsioonilisi roogasid nagu soolakala, värske vähk ja riis ubadega.
 • Marina Royale: La Belle Epoch (vahemere köök), La Petite Auberge des Iles (kreooli ja kariibide köök), Le Chanteclair (prantsuse köök).
 • Gurmaanidele: Le Tastevin (Grand Case) restorani menüü on segu prantsuse ja kariibide köögist.
 • Nautige prantsuse veini või vahuveini.

Ekskursioonid

 • Parim esmakordsetele reisijatele: kogu saare ekskursioon annab teile võimaluse tutvuda nii hollandi kui prantsuse poolega. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad maaliline maastik, Orient Beach, ajaloolised Salt Ponds väljad ja Philipsburg oma duty-free poodidega. Kestus: 3 tundi. Lisaks jääb teil aega avastada Marigot’d omapead.
 • Parim seiklejatele: sõitke bussiga St. Martin’i kõrgeimasse tippu – Pic Paradis asub ligi 500 m kõrgusel. Seejärel matkake tagasi alla läbi ilusa vihamametsa. Kahetunnise matka jooksul saate tutvuda St. Martin’i taimestiku ja loomastikuga ning nautida hingematvaid vaateid saarele. Ekskursioon lõeb Loterie Farm looduskaitsealal, kus saate maitsta kohalikku rummi või puuviljapunši enne laevale naasmist.
 • Parim ökoturistidele: esmalt ratsutate rannas, seejärel jalutate läbi matkaradade, mille lõpp-punktiks on mahajäetud laguun, kus saate ka ujuda. Kestus: 3 tundi.

Reisihuvi korral võta ühendust: puhkus@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710, skype: cwtestonia

St Martin: www.stmartinisland.org